Aktualności
XII Turniej Szachowo - Warcabowy Osób Niepełnosprawnych - Morąg 2014
poniedziałek, 02 lutego 2015 12:12

23 października wzięliśmy udział w turnieju szachowo - warcabowym w Morągu. Nasz warsztat reprezentował Mariusz Semrau, Tomasz Modrakowski, Tadeusz Drapała i Rafał Kraska.
W turnieju wzięły udział WTZ z Morąga, Ornety, Lubawy, Ostródy i Susza, uczestnicy ŚDS Morąg oraz uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego z Szymanowa i Ostródy.
Za udział w zawodach otrzymaliśmy dyplom oraz drobne nagrody rzeczowe.


 
XI Spartakiada Osób Niepełnosprawnych WTZ Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Ostródzie
poniedziałek, 02 lutego 2015 10:51

22 października wzięliśmy udział w Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Ostródzie. Nasz warsztat reprezentowali: Tomek Modrakowski, Andrzej, Karol, Sławek, Tomek Seroka i Małgosia. W konkurencjach, które odbywały się w dwóch blokach: konkurencje bieżne - tory przeszkód i konkurencja siłowa - przeciąganie liny, rywalizowaliśmy z drużynami z Nidzicy, Działdowa, Dobrego Miasta, Bartoszyc, Biskupca, Elbląga, Olsztynka, Olsztyna i Susz.
Mimo zaciętej walki nie udało nam się zająć żadnego miejsca na podium, a za udział w zawodach otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe.


 
Powiatowy Przegląd Twórczości i Umiejętności Lubawa 2014
poniedziałek, 02 lutego 2015 10:37

30 września wzięliśmy udział w Powiatowym Przeglądzie Twórczości i Umiejętności Osób Niepełnosprawnych w Lubawie.
W ramach Przeglądu odbyły się następujące konkursy: plastyczno – techniczny, rękodzieło artystyczne, stolarstwo. Placówki mogły wziąć udział jeszcze w konkursie fotograficznym, który odbywał się pod hasłem,, Radość jest w nas".
Naszą placówkę reprezentowały: Beata, Ania i Tomek.
Zajęliśmy III miejsce w konkursie fotograficznym. Jury konkursu stolarskiego najbardziej do gustu przypadł karmnik wykonany przez Tomka, który wygrał tą konkurencję. Gratulacje!


 
Turnus rehabilitacyjny w Miłomłynie — w Hotel Miłomłyn Zdrój Medical Spa & Vitality.
czwartek, 29 stycznia 2015 11:31

W dniach 12 – 19 września przebywaliśmy na turnusie rehabilitacyjnym w hotelu ,,Miłomłyn Zdrój".
Każdy dzień spędzaliśmy bardzo aktywnie. Zaczynaliśmy od porannego rozruchu, przed południem wyruszaliśmy do lasu na Nordic Walking, po południu mieliśmy aqua fitness. Czas między zajęciami sportowymi spędzaliśmy na zabiegach rehabilitacyjnych oraz korzystaliśmy z innych atrakcji hotelu takich jak: jacuzzi czy sala bilardowa.
W krótkim opisie naszego tygodniowego pobytu nie sposób... pominąć kwestii posiłków. Jedzenie podawane było w formie ,,stołu szwedzkiego". Co najważniejsze było wyśmienite i nikt nie opuszczał głodny restauracji.
Warto też wspomnieć, że w niedzielę odwiedzili nas rodzice. Z tej okazji mieliśmy spotkanie przy grillu. Oprowadziliśmy ich po obiekcie oraz podzieliliśmy się z nimi wrażeniami z pierwszych dni pobytu w hotelu.
Z jednodniową wizytą do Miłomłyna zawitali uczestnicy, którzy w różnych względów nie pojechali na turnus. W ich towarzystwie odbyliśmy rejs statkiem po kanale ostródzko – elbląskim podziwiając piękno natury i kunszt inżynierski, jaki posiadali budowniczy kanału.
Miłomłyn opuściliśmy z żalem, ale zrelaksowani i wypoczęci.


 
PIKNIK Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA PRACY TERAPEUTYCZNEJ W WTZ 2013/2014
czwartek, 29 stycznia 2015 11:12
Dnia 27.06.2014 na terenie Warsztatu Terapii Zajęciowej odbyło się uroczyste zakończenie roku pracy terapeutycznej. W uroczystości brali udział wszyscy obecni w tym dniu uczestnicy oraz pracownicy WTZ.

 

Pan Kierownik dokonał podsumowania pracy terapeutycznej w minionym roku (sierpień 2013 – czerwiec 2014), następnie wręczył podopiecznym pamiątkowe dyplomy, które stanowiły podziękowanie za wspólną pracę w minionym okresie.

Zwieńczeniem całego dnia był wspólny poczęstunek przygotowany przez pracownię gospodarstwa domowego pod nadzorem pani Joanny Jakielskiej, grillowanie, oraz gry i zabawy przygotowane i prowadzone przez Aleksandrę Palczewską.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 27

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości