Wycieczka do Gdańska
•Wpisany przez Administrator•   

Dnia 31 maja 2017 roku był dla naszych Uczestników uwieńczeniem tegorocznej Akcji "Zbieraj z klasą", do której każdy z nas podszedł z pełnym zaangażowaniem. Jako Placówka wyróżniona w tym znakomitym przedsięwzięciu, mieliśmy możliwość skorzystania z nagrody w postaci wycieczki do Gdańska. Już na kilka dni przed wyjazdem wyczuwalna była wśród naszych Podopiecznych atmosfera pełna pozytywnych emocji.

W środę od wczesnych godzin zaczęliśmy kolejno przybywać do WTZ. Pomimo porannej pobudki wszyscy w dobrym humorze i nastrojach, czekaliśmy na moment wyruszenia w drogę. Punktualnie o 7.30 autokar pełen "turystów" ruszył. Po dwugodzinnej jeździe zawitaliśmy do jednego z najpiękniejszych miast w Polsce - Gdańska.

Zgodnie z planem, naszym pierwszym punktem wycieczki było Muzeum II wojny światowej. Zjeżdżając 3 pietra pod ziemię dotarliśmy do sercs muzeum, którym jest wystawa główna. Zaliczana jest ona do najwiwiększych światowych wystaw muzeów historycznych. Korzystając z możliwości obejrzenia kilku tysięcy eksponatów, przeglądając archiwalne fotografie i filmy, słuchając relacji świadków tamtych wydarzeń, mogliśmy każdy na swój sposób poznać tragiczne doświadczenia II wojny światowej, jej przyczyny i skutki, poznać opowieści o ofiarach i sprawcach, bohaterach i zwykłych ludziach.

Dzięki nowozesnym stanowiskom multimedialnym, bogatej i oryginalnej scenografii wystawywszystkie dramatyczne losy przedstawione zostały nam, na miarę swoich indywidualnych możliwości, w różnym stopniu odczuł jak ogromne znaczenie miały wydarzenia tamtych lat dla narodu polskiego i nas Polaków do dnia dzisiejszego.

Po emocjonujących i nostalgicznych chwilach w Muzeum II wojny światowej udaliśmy się długim Pobrzeżem wzdłuż Motławy do restauracji Sphinx na pyszny obiad. W czasie przechadzki po bulwarze mogliśmy podziwiać piękne widoki i niesamowite obiekty tj., Żuraw, ogromny statek SS Sołdek czy Zieloną Bramę Główną Miasta. 

Bardzo miłym akcentem było spotkanie z ambasadorami Akcji "Zbieraj z klasą". Z ich ust padło wiele miłych słów, gratulacji za wytrwałość i podziękowań za zaangażowanie w projekt.

Posileni, wypoczęci i zregenerowani udaliśmy się na Długi Targ, gdzie każdy miał czas wolny dla siebie na zwiedzanie interesujących zakątków Gdańska.

Starówka urzekła przepiękną architekturą  iniecodzienną atmosferą. To tutaj mogliśmy podziwiać najwspanialsze budowle Gdańska, jak Ratusz czy oczywiście Popularną fontannę z Neptunem. Nieodłącznym elementem były zakupy pamiątek przypominających nam te wspaniałe chwile i miejsca, ale również relaks w ogródkach restauracyjnych i możliwość wczucia sie w klimat miasta.

Zmęczeni ale niesamowicie zauroczeni Gdańskiem i jego walorami o godzinie 17.00 opusciliśmy to piękne miejsce i wyruszyliśmy w podróż powrotną.

GDANSK9GDANSK10GDANSK12

GDASK_3GDANSK5GDANSK8GDANSK11GDASK_4GDANSK6GDASK_1GDASK_2GDANSK7

 

Gościmy

•Naszą witrynę przegląda teraz• •7 gości• ••