XIV Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w tenisie stołowym Osób Niepełnosprawnych "Bądźmy Razem" dla Warsztatów Terapii Zajęciowej i Zakładów Aktywności Zawodowej - Łasin
•Wpisany przez Administrator•   
W dniu 24 maja 2017 roku uczestniczyliśmy w XIV Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych „Bądźmy razem" organizowanych dla Warsztatów Terapii Zajęciowej i Zakładów Aktywności Zawodowej.

 

Organizatorem zawodów była Fundacja „Ochrona Zdrowia i Rehabilitacja Niepełnosprawnych" łącznie z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Łasinie.

Oprócz integracji i wspólnej zabawy celem zawodów była popularyzacja gry w tenisa stołowego oraz konfrontacja umiejętności gry.

W zawodach udział wzięło 7 warsztatów: gospodarze, Aleksandrów Kujawski, Działdowo, Susz, Kowalewo Pomorskie, Giżycko i Inowrocław. Naszą placówkę w tenisie stołowym reprezentowali: Andrzej Heldt, Karol Szysler, Wioleta Olek i Daniel Otręba, natomiast w konkursie artystycznym – Anna Engler. Pani Ania wykonywała pracę metodą decoupage. W nagrodę za udział w konkursie otrzymała dyplom i drobne nagrody rzeczowe.

Mistrzostwa rozpoczęły się przemarszem wszystkich placówek, po czym Kierownik WTZ przywitał wszystkich przybyłych i życzył im dobrej zabawy.

Po części oficjalnej osoby biorące udział w konkursach artystycznych przeszły do budynku WTZ , gdzie odbywał się konkurs. Pozostali uczestnicy zostali na sali gimnastycznej, gdzie rozpoczął się turniej tenisa stołowego. Zawodnicy podzieleni zostali na grupy pod względem rodzaju i stopnia niepełnosprawności oraz płci.

Andrzej Heldt i Karol Szysler w swoich grupach zajęli I miejsce, wygrywając wszystkie mecze. W dalszych rozgrywkach przegrywając kilka meczy uplasowali się na dalszych pozycjach. W ogólnej klasyfikacji drużynowo zajęliśmy V miejsce. Natomiast indywidualnie najwyżej w swoich kategoriach byli Andrzej Heldt i Daniel Otręba, zajęli IV miejsce. Karol Szysler zajął VI miejsce oraz Wioleta Olek V miejsce.

W trakcie rozgrywek zostaliśmy zaproszeni na obiad. Natomiast po ukończeniu rozgrywek pojechaliśmy do budynku WTZ na kolację. Po kolacji uczestnicy zostali nagrodzeni. Otrzymali puchar oraz drobne nagrody rzeczowe i dyplomy, po czym pożegnaliśmy się i wróciliśmy do domów.

 

as2

as3

as4as5

 

 


 

Gościmy

•Naszą witrynę przegląda teraz• •18 gości• ••