VIII Bieg Terenowy Susz Extreme
•Wpisany przez Administrator•   

14 czerwca 2018r. ok. godz. 9.00 w miejscowości Bronowo spotkało się 8 drużyn. Cel był jeden: pokonać VIII Bieg Terenowy Susz Extreme. Ten Bieg to nie tylko rywalizacja między placówkami, ale przede wszystkim walka z własnymi słabościami.

Wyzwanie podjęło 8 placówek: Warsztat Terapii Zajęciowej z Działdowa, Warsztat Terapii Zajęciowej z Nowego Miasta Lubawskiego, Warsztat Terapii Zajęciowej z Morąga, Warsztat Terapii Zajęciowej z Susza, Warsztat Terapii Zajęciowej z Elbląga, Dom Pomocy Społecznej z Lubawy, Dom Pomocy Społecznej z Susza oraz Środowiskowy Dom Samopomocy z Susza. Celem zawodów było: propagowanie aktywnych form wypoczynku, prezentowanie i doskonalenie umiejętności sportowych, aktywizacja osób niepełnosprawnych, rewalidacja poprzez aktywność ruchową, integracja osób niepełnosprawnych. Kolejność startów drużyny losowały. Starty odbywały się co 5 minut. Wszystkie drużyny składały się z czterech osób niepełnosprawnych i jednego opiekuna. Każda ekipa miała do pokonania ok. trzykilometrową trasę, na której rozmieszczonych zostało 8 zadań specjalnych. Wymagały one od zawodników wykazaniem się różnymi umiejętnościami, takimi jak: szybkość, precyzja, orientacja w terenie, umiejętność współpracy, spryt, spostrzegawczość. 

 

Zawody odbyły się w malowniczym terenie leśnym, przy Bronowskim jeziorze. Pokonanie trasy i zaliczenie zadań specjalnych dało drużynom dużo zabawy i satysfakcji. Zawodnicy musieli między innymi wchodzić do wody, wspinać się, wciągać opony, strzelać, robić opatrunek kończyny górnej, jeździć na rowerze ze skrzywioną kierownicą po pochylni. Po zakończeniu zawodów drużyny wracały do Warsztatu, gdzie czekały na nich dania z grilla, surówki, ciasta, kawa, herbata i lody.

Następnym punktem programu było ogłoszenie wyników.

I miejsce WTZ Elbląg,

II miejsce WTZ Morąg,

III miejsce WTZ Susz,

IV miejsce WTZ Nowe Miasto Lubawskie,

V miejsce WTZ Działdowo,

VI miejsce DPS Lubawa,

VII miejsce ŚDS Susz,

VIII - DPS Susz.

Wszyscy otrzymali medale, dyplomy nagrody na placówkę oraz nagrody indywidualne.

Galeria

 

Gościmy

•Naszą witrynę przegląda teraz• •8 gości• ••