Aktualności
ODBIÓR NAGRODY Z KONKURSU POEZJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH FUNDACJI ANNY DYMNEJ PDF Drukuj Email
czwartek, 23 lipca 2015 10:15
Dnia 4 lipca 2015 roku wraz z uczestnikiem Rafałem Kraską odbyliśmy podróż po odbiór nagrody dla laureata Konkursu Poezji Osób Niepełnosprawnych Fundacji Anna Dymnej.

 

Zaproszeni byliśmy do Radia Kraków na koncert z cyklu „Zaczarowane Radio Kraków", na którym miały zostać wręczone nagrody. Koncert prowadziła Lidia Jazgar. Na początku Anna Dymna wręczyła wszystkim laureatom konkursu poezji nagrody, po czym zaprosiła na część atystyczną. Uczestnik naszego Warsztatu otrzymał nagrodę w wysokości 2000 zł za zajęcie III miejsca w konkursie poezji pn. „ Słowa dobrze, że jesteście".

Koncert rozpoczęli finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. W przerwach, aktorka Beata Paluch czytała wiersze laureatów. Na koniec w tajemniczą podróż cygańskim taborem zabrały nas siostry Justyna i Magdalena Matkowskie. Koncert zakończył się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

 

 
SPOTKANIE Z IX SESJI POWIATU IŁAWSKIEGO W IŁAWIE PDF Drukuj Email
czwartek, 23 lipca 2015 09:43
25 czerwca uczestniczyliśmy w spotkaniu IX Sesji Powiatu Iławskiego w Starostwie Powiatowym w Iławie, podczas której wręczane były nagrody za udział w Akcji Czyste Jeziora i Rzeki-Wiosna 2015 pn. „Dbajmy o środowisko - Ziemia to nie wysypisko".

 

Nasza placówka zajęła III m-ce w tej kategorii.

Nagrodę w postaci 500B 2.5 " USB zewnętrzny PianoBlack, statuetkę oraz dyplom z rąk Radnego Miasta Iławy Włodzimierza Harmacińskiego odebrali panowie Karol Szysler i Tomasz Seroka.

 

 
V BIEG TERENOWY SUSZ EXTREME PDF Drukuj Email
czwartek, 23 lipca 2015 07:13
28 maja zorganizowaliśmy już po raz piąty Bieg Terenowy Susz Extreme. Bieg był swego rodzajem testem sprawdzających umiejętności, wytrzymałość i współpracę w grupie dla ponad 50 zawodników. Zmagania uczestników biegu odbyły się na alejce wokół jeziora Suskiego oraz na terenie leśnym. Placówki, które w tym roku uczestniczyły w zawodach to : gospodarze biegu WTZ Susz, ale również WTZ Morąg, WTZ Elbląg Beniowskiego, WTZ Elbląg Saperów, WTZ Iława, WTZ Lubawa, Świetlica Terapeutyczna Zalewo, DPS Susz, DPS Lubawa, ŚDS Susz, PŚDS Iława.

 

Na trasie biegu dla wszystkich uczestników przygotowane były zadania specjalne. Przygotowane konkurencje wcale nie były łatwe; zawodnicy musieli pokonać je w jak najkrótszym czasie oraz z jak największą dokładnością i precyzją. Miejsca na podium zajęli Ci zawodnicy, którzy wykazali się odpowiednią wydolnością połączoną ze sprytem i siłą. Końcowa klasyfikacja Biegu przedstawiała się następująco:

I miejsce – WTZ Susz w składzie: Karol Szysler, Tomasz Modrakowski, Mariusz Malinowski, Andrzej Heldt, opiekun Bartosz Baczewski

II miejsce- WTZ Morąg,

III miejsce WTZ Elbląg Saperów.

Dla wszystkich uczestników biegu przygotowane były nagrody, pamiątkowe statuetki, medale oraz dyplomy. Każdy uczestnik biegu otrzymał sportową koszulkę. Po sportowych zmaganiach wszyscy zawodnicy udali się na poczęstunek, który przygotowali pracownicy i uczestnicy warsztatu.

 


 
XIII Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego w Iławie PDF Drukuj Email
piątek, 15 maja 2015 07:50

We wtorek 12 maja uczestniczyliśmy w XIII Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego w Iławie. Celem turnieju była popularyzacja gry w tenisa stołowego, integracja osób niepełnosprawnych, rewalidacja przez aktywność ruchową oraz konfrontacja umiejętności. W turnieju wzięło udział 15 placówek. Z naszego warsztatu reprezentowali nas: Andrzej, Mariusz i Karol. Chociaż nie stanęliśmy na podium to bawiliśmy się świetnie, a w ramach podziękowań za udział otrzymaliśmy statuetkę i nagrody rzeczowe.


 
Sprzątanie Świata PDF Drukuj Email
piątek, 15 maja 2015 07:30
W czwartek 07 maja uczestniczyliśmy w sprzątaniu świata przyłączając się w ten sposób do Akcji Czyste jeziora i rzeki pod nazwą:"Dbajmy o środowisko - Ziemia to nie wysypisko". Terenami, którymi się zajęliśmy to: pobliski las, suskie piaskowe góry, tereny naszego nadleśnictwa, przy zakładzie Rolmax, przy stacji PKP, plaża suska, plac zabaw, teren po byłym Tartaku, teren pod wiaduktem, alejka spacerowa wokół jeziora oraz teren WTZ.

 

Zaopatrzeni w kolorowe worki i rękawice, podzieliliśmy się na grupy i ruszyliśmy w teren. Zebraliśmy ponad 40 worków.

Cała akcja poprzedzona była cyklem zajęć wychowawczych poświęconych trosce o naturalne piękno naszego środowiska.

Zakończyliśmy ten dzień przy wspólnym grillowaniu kiełbasek i dzieleniem się wrażeniami z dobrze wykonanej pracy.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 27

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości