MISJA I CEL

Warsztat Terapii Zajęciowej w Suszu jest placówką, gdzie codziennie udział w zajęciach trapeutycznych bierze 35 osób niepełnosprawnych, dla których zapewniamy dowóz na zajęcia.

Nasi podopieczni to zarówno mieszkańcy Susza jak i okolicznych wiosek. Placówka dysponuje jednym wysłużonym samochodem, który codziennie pokonuje ok. 150 km dróg o różnej specyfice podłoża. Dla uczestników samochód jest jedyną możliwością, aby uczestniczyć w zajęciach terapeutycznych, a tym samym posiadać możliwość współuczestniczenia w szerszej społeczności, a nie tylko domu rodzinnym.

Wobec wielu kosztownych usterek i remontów samochodu przekonaliśmy się, że dowóz naszych uczestników z każdym dniem zwiększa ryzyko dotyczące bezpiecznego ich transportu. Biorąc pod uwagę powyższe, podjęliśmy decyzję o potrzebie zakupu nowego samochodu służącego naszym podopiecznym. Możliwe środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych to 60% kosztów zakupu nowego samochodu, o druga część postanowiliśmy poprosić instytucje, firmy i fundacje, którym los osób niepełnosprawnych nie jest obojętny.

Filtr tytułów     Wyświetl: 
# Tytuł artykułu Autor Odsłony
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości