IX Bieg Terenowy Susz Extreme
•Wpisany przez Administrator•   

IX Bieg Terenowy Susz Extreme organizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju i Przedsiębiorczości Ziemi Suskiej Warsztat Terapii Zajęciowej odbył się w Bronowie nad jeziorem Burgale koło Suszu 24 maja 2019r.  W zawodach wzięło udział sześć placówek: Warsztat Terapii Zajęciowej w Morągu, Warsztat Terapii Zajęciowej w Grudziądzu, Warsztat Terapii Zajęciowej w Elblągu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Suszu, Dom Pomocy Społecznej w Suszu oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Suszu.

Celem zawodów było: propagowanie aktywnych form wypoczynku, prezentowanie oraz doskonalenie umiejętności sportowych, aktywizacja osób niepełnosprawnych poprzez udział w zawodach, rewalidacja poprzez aktywność ruchową, integracja osób z niepełnosprawnością oraz podnoszenie umiejętności współpracy. Drużyna składała się z 5 zawodników: 4 osób z niepełnosprawnością i opiekuna. Drużyny po odprawie technicznej i wylosowaniu numeru przystępowały do startu w 5-cio minutowych odstępach. Zadaniem uczestników Biegu było pokonanie 6 km trasy w lesie, naszpikowanej zadaniami specjalnymi, które wymagały od członków drużyny sprawności fizycznej, orientacji w terenie, współpracy w grupie i dobrej koordynacji ruchowej. Oprócz naturalnych przeszkód wynikających z trasy leśnej zawodnicy musieli zaliczyć 6 konkurencji: czołganie, rzut piłką lekarską, skok na linie, skok w dal, wniesienie worka z piaskiem pod górę, zdobycie butelki zawieszonej nad wodą i wykonanie ukrytego tam zadania. Wszyscy wykazali się dużą wolą walki. Każdy starał się osiągnąć jak najlepszy wynik. Dodatkową atrakcją była się w piękna sceneria leśna.

 

Na metę dotarli wszyscy w komplecie. Zawodnicy byli zmęczeni, ale zadowoleni z siebie i swoich osiągnięć. Przeżywali swoją walkę na trasie zawodów. 

Po skończonych zawodach wszyscy udali się do Warsztatu Terapii Zajęciowej na pyszny i jakże zasłużony posiłek.

Ostatnim punktem programu było ogłoszenie wyników, na które wszyscy oczekiwali z niecierpliwością. Drużyny dostały dyplomy, medale, statuetki i nagrody rzeczowe. Drużyny uplasowały się na następujących miejscach:

I miejsce WTZ Grudziądz

II miejsce WTZ Morąg

III miejsce WTZ Susz

IV miejsce ŚDS susz

V miejsce DPS Susz

VI miejsce WTZ Elbląg

Zadowoleni, z poczuciem dobrze wypełnionego zadania pożegnaliśmy się i już czekamy na kolejny rok.

Galeria