XX Powiatowe Igrzyska Osób Niepełnosprawnych
•Wpisany przez Administrator•   

12-stu uczestników naszej placówki zostało wytypowanych do reprezentowania Warsztatu podczas XX Powiatowych Igrzysk Osób Niepełnosprawnych. Tym razem impreza odbyła się 7 czerwca w Wikielcu. Przeznaczona była dla środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej, ośrodków szkolno-wychowawczych, stowarzyszeń na rzecz osób niepełnosprawnych, osób niepełnosprawnych z terenu powiatu iławskiego.

 

 

 Po dotarciu na miejsce zarejestrowaliśmy się, poznaliśmy swoją opiekunkę i zapoznaliśmy się z terenem zawodów. Olimpiada tradycyjnie rozpoczęła się przemarszem i prezentacją wszystkich zespołów. Przy tej okazji odbył się już pierwszy konkurs. Każda placówka miała zaprezentować się okrzykiem. Nasze hasło powitalne, pomimo skromnej grupy zabrzmiało doniośle i spotkało się z dużym aplauzem i brawami widzów.

Nastąpiło oficjalne otwarcie Igrzysk, wciągnięcie flagi i część artystyczna.

 W końcu nadszedł czas zawodów…..

Podzieleni na grupy rozpoczęliśmy zmagania. W ramach konkurencji indywidualnych odbył się bieg na sto metrów, skok w dal z miejsca, rzut piłką palantową, rzut woreczkiem do celu, rzut piłką do kosza, rzut piłką lekarską. Konkurencje drużynowe to piłka nożna, slalom z piłką do unihokeja, przeciąganie liny.

 Walkę i zaangażowanie naszych zawodników w tegorocznych zmaganiach sportowych można było tylko podziwiać. Musieli wykazać się siłą, szybkością, celnością, zwinnością, zgraniem, umiejętnością współpracy w grupie. Uczestnicy włożyli dużo wysiłku i serca do każdej konkurencji, w której brali udział. Podczas przeciągania liny, piłki nożnej i biegu na 100m emocje sięgały zenitu. Wysiłek opłacał się. Zdobyliśmy jedno złoto, jeden brąz w konkurencjach indywidualnych oraz dwa medale brązowe w konkurencjach drużynowych!!! Odznaczeni medalami i dyplomami, z pucharem i nagrodami w rękach oraz grochówką w brzuchu wróciliśmy do domu. Byliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. A w tym wszystkim najważniejsza była, jak zawsze, oczywiście świetna zabawa.

Galeria

 

Gościmy

•Naszą witrynę przegląda teraz• •16 gości• ••