Finał akcji "Zbieraj z klasą" - Warszawa
•Wpisany przez Administrator•   
Na ten dzień czekaliśmy z ogromną niecierpliwością. 25 kwietnia reprezentacja naszej placówki w składzie: Jagoda, Tomasz, Marcin, Sławomir, Jakub oraz Karol wraz z opiekunami: Sylwią, Iwoną Oleksów i Bartoszem udaliśmy się do stolicy by wziąć udział w podsumowaniu akcji, w której przez kilka miesięcy braliśmy udział. Akcja o której mowa to „Zbieraj z klasą" organizowaną przez Europejską Platformę Recyklingu oraz firmę Remondis. Skierowana była ona głównie do placówek oświatowych, ale również i nasz Warsztat wziął w niej udział. Polegała ona na zbiórce starych, zużytych baterii oraz sprzętu RTV i AGD. Za każdy zebrany kilogram były naliczane punkty, które można wymienić w internetowym sklepie empik.pl.

 

Pomimo wczesnej pobudki ruszyliśmy do Warszawy pełni energii i pozytywnego nastawienia. Po godzinie 8 zameldowaliśmy się na Dworcu Centralnym. Następnie komunikacją miejską udaliśmy się na Lotnisko Chopina. Tam mogliśmy zobaczyć między innymi jak funkcjonuje nowoczesny port lotniczy oraz ilu ludzi z całego świata odwiedza nasz kraj. Na tarasie widokowym podopieczni nasi mieli okazję zaobserwować startujące i lądujące samoloty począwszy od tych niewielkich a kończąc na potężnych maszynach latających na tych najdłuższych dystansach. Po chwili relaksu w lotniskowej restauracji i wypiciu kawy udaliśmy się na Stadion Legii „Pepsi Arena", gdzie był zaplanowany finał akcji. Wykorzystując jeszcze wolny czas po dotarciu na miejsce przeszliśmy do Łazienek by chwilę sobie pospacerować.

Przyszedł czas na gwóźdź programu, czyli finał akcji „Zbieraj z klasą". Każda placówka, która przyjechała na te wydarzenie, była otoczona fachową opieką przez organizatora, zostaliśmy zaprowadzenie na wyznaczone miejsca na trybunach stadionu. Podczas owej gali mogliśmy zobaczyć wielu znanych osobistości, które znamy z szklanego ekranu między innymi: Katarzyna Hakiel-Cichopek, która byłą główną prowadzącą tego wydarzenia a także między innymi: ambasadorzy akcji Justyna Tomańska, Mariusz Totoszko, Konrad Czarkowski "Kony" z eko robotem Paluszkiem, wokalistka Urszula, Monika Morozowska czy Pan, który latami prowadził studio lotto Ryszard Rembiszewski. Przed wręczeniem nagród odbył się koncert Honoraty Skarbek, znanej pod pseudonimem „Honey". Doceniono nasz wkład i trud. Odebraliśmy nagrodę specjalną w postaci wycieczki jednodniowej do Trójmiasta dla całego naszego Warsztatu. Po skończonej gali podopieczni nasi mieli okazję by zdobyć autografy i zrobić sobie zdjęcia z celebrytami. Ostatnim punktem finału akcji oprócz ciepłego posiłku było zwiedzanie stadionu i muzeum klubu Legii Warszawa. Zobaczyliśmy między innymi salę konferencyjną, ławki rezerwowych i trybunę znaną jako „Żyleta". Po kilku godzinach pełnych wrażeń udaliśmy się znowu komunikacją publiczną do Śródmieścia a dokładniej do Pałacu Kultury i Nauki. Wjechaliśmy windą na 30 piętro by z tarasu widokowego podziwiać panoramę Warszawy. Jak na dłoni było widać między innymi Stadion Narodowy czy wieżę Zamku Królewskiego.

Przed odjazdem zjedliśmy jeszcze jeden ciepły posiłek a następnie po godz. 20 wsiedliśmy w pociąg powrotny do Susza, gdzie zameldowaliśmy się o godz. 22.30. Wszyscy byliśmy zadowolenie z tego wyjazdu, cieszyliśmy się, że doceniono nasz wkład w zbiórkę baterii i elektrośmieci a przy okazji mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych miejsc w stolicy naszego kraju.

 

waw1waw2waw3waw4waw5waw6

 


 

 

 


 


 

Gościmy

•Naszą witrynę przegląda teraz• •13 gości• ••