Mamy nowego busa !
•Wpisany przez Administrator•   
  Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Suszu od marca na zajęcia terapeutyczne dojeżdżają nowym busem!

 

Stowarzyszenie Rozwoju i Przedsiębiorczości Ziemi Suskiej w Suszu – jednostka prowadząca Warsztat była realizatorem programu PFRON pn.: ,,Wyrównywanie różnic między regionami III". Na zakup samochodu otrzymała ze środków Funduszu 78.000 zł. Aż 47.000 zł to wkład własny Stowarzyszenia, które udało się pozyskać między innymi w ramach 1% oraz od sponsorów.

WTZ w Suszu dowozi na zajęcia terapeutyczne własnym środkiem transportu 17 osób niepełnosprawnych z gminy Kisielice, gminy Zalewo i gminy Susz. Rozległy teren, brak połączeń komunikacyjnych, nieprzystosowany transport publiczny stwarzają bariery dla osób niepełnosprawnych z dotarciem na zajęcia terapeutyczne do placówki. W przypadku braku transportu sytuacja ta spowodowałaby izolację tychże osób oraz zagroziłoby wykluczeniem ich ze społeczeństwa. Dla Stowarzyszenia prowadzącego Warsztat Terapii Zajęciowej sprawą kluczową była wymiana samochodu dowożącego uczestników na zajęcia terapeutyczne ze względu na to, iż transport odbywał się z 11 letnim samochodem, który ulegał notorycznie awariom.

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo podopiecznych, a także zagrożenie wykluczeniem społecznym uczestników WTZ niezbędnym stał się zakup nowego samochodu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich, czego dokonano w dużej mierze dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, którego wysokość pozwoliła na zakup mikrobusu, wyposażonego w niezbędne wyposażenie umożliwiające przewóz osób na wózkach inwalidzkich, ale także zapewniającego komfort przejazdu pasażerów – uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Suszu.

Zarząd Stowarzyszenia oraz pracownicy Warsztatu serdecznie dziękują wszystkim osobom, którzy dołożyli swoją ,,cegiełkę" do zakupu auta.

Nowy samochód jest dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Wyposażony jest w system antypoślizgowy ABS, wspomaganie układu kierowniczego, elektrycznie sterowane przednie szyby, klimatyzację z dodatkowym nawiewem powietrza na tył, autoalarm, czujnik deszczu i zmierzchu, radionawigację fabryczną, komputer pokładowy, tempomat, czujniki parkowania, światła do jazdy dziennej w technologii LED, elektrycznie podgrzewane i sterowane lusterka, układ stabilizacji toru jazdy ESP.

 

auto  auto1auto2                                                                                                                                                                                                                                            

 

auto3  auto4                                                                                                                                                

 

 

 

 

 

 

  

auto5

 

Gościmy

•Naszą witrynę przegląda teraz• •14 gości• ••